Artūrs Cukurs

Artūrs Cukurs

Šodienas jubilāru satiekam skrējienā.
Izvēlētais maršruts diezgan neparasts – Brāļu kapi! Viņš netrenējas kādam konkrētam rezultātam, tādēļ skrējieni bieži ir kā sava veida ekskursijas, lai labāk iepazītu Rīgu. Maršruti rodas spontāni un var aizvest uz visneparastākajiem galvaspilsētas nostūriem.

Dzimšanas dienās patīk spontanitāte – uzaicināt draugus uz Tartu, doties uz teātri vai sarīkot īpašas svinības. Artūrs​ atgādina, ka pieaugušajiem ir privilēģija pašiem izvēlēties, kā svinēt dzimšanas dienu:

“Apzinos un novērtēju šīs dienas potenciālu savākt vienkopus cilvēkus pēc paša izvēles. Man šķiet, ka rūdītie nesvinētāji ir ieciklējušies uz kaut kādu standartu, ko nevēlas izpildīt un piedzīvot: klāt galdus, uzklausīt tostus, saņemt nevajadzīgas dāvanas. To tiešām var negribēties, ja cilvēks pēc dabas nav centrā spīdētājs.”

Latvijas dzimšanas dienai par godu Artūrs šogad nolēmis sagatavot ilustrētu stāstu par savu vectēvu, Neatkarības kara dalībnieku, galdnieka amata meistaru un uzņēmēju pirmskara Latvijā: “Saņēmos ieskenēt ģimenes bilžu arhīvu, apzinoties, ka daudzi attēli ir ar sabiedrisku vērtību un manā rīcībā visticamāk ir vienīgie eksemplāri.

Tie rāda Latviju, kuras vairs nav un par kuru mūsos joprojām ir daudz nepareizu, dažādu ideoloģisku galējību ietekmētu priekšstatu. Man patīk caur personīgu stāstu mudināt padomāt, iztēloties mūsu kopīgo Latvijas vēsturi.”

Simtgades priekšvakarā Artūrs aicina novērtēt šobrīd pašsaprotamo brīvību, domāt pašiem un izmantot šo iespēju atbildīgi:

“Mūsdienu informācijas vidē tas nav viegls uzdevums, bet ticu, ka Latvijas iedzīvotājiem tas ir pa spēkam. Rudenī ir vēlēšanas un man negribētos sagaidīt valsts jubileju ar parlamentu, kas neizprot un sagroza Latvijas izveidošanās priekšnoteikumus un pastāvēšanas pamatus. Satversme kā savam laikam ļoti moderns pamatlikums rāda, ka tās tēvi ir izpratuši mūsu dažādības vērtību un iekodējuši cieņu pret to likumā. Šobrīd dažiem ir ērti to neredzēt.”

 

Foto: Ģirts Raģelis​
Pierakstīja: Eva Johansone​
LV100​ #dzimsanasdiena

Artūrs Cukurs

Dzimšanas dienas stāsti

Ģirts Raģelis

Ģirts Raģelis

Ģirts Raģelis Arī dzimšanas dienas rītā Ģirts fotogrāfē divu aktieru portretus. Viņa bildēs redzami domātāji, TV personības mūziķi, filozofi, režisori un daudzi, daudzi citi. Ģirts ir aiz kadra visiem interneta žurnāla “Satori” dokumentālajiem portretiem un šī konta...

Lauris Bokišs

Lauris Bokišs

Lauris Bokišs Lauris pirms četriem gadiem saņēma savu labāko dzimšanas dienas dāvanu - dēlu Leo! “Šogad dzimšanas dienā es jūtos pavisam saplūdis ar dēlu. Kopā mums palika 40! Leo šodien ceturtā dzimšanas diena, ko viņš pirmo reizi apzināti un pacietīgi gaidīja,”...

Anda Upmale

Anda Upmale

Anda Upmale Anda savu 24. dzimšanas dienu bija ieplānojusi pavisam ikdienišķu. Tomēr, kā jau šajās reizēs gadās, piezvanīja draudzene, kura lieliski gatavo kūkas un uzdāvināja torti! “Man nācās piezvanīt draugiem, lai nāk palīdzēt to notiesāt! Tā mēs visi pusdienlaikā...

Dalies ar stāstiem!

Un kā Tu svini savas dzimšanas dienas?