Artūrs Cukurs

Artūrs Cukurs

Šodienas jubilāru satiekam skrējienā.
Izvēlētais maršruts diezgan neparasts – Brāļu kapi! Viņš netrenējas kādam konkrētam rezultātam, tādēļ skrējieni bieži ir kā sava veida ekskursijas, lai labāk iepazītu Rīgu. Maršruti rodas spontāni un var aizvest uz visneparastākajiem galvaspilsētas nostūriem.

Dzimšanas dienās patīk spontanitāte – uzaicināt draugus uz Tartu, doties uz teātri vai sarīkot īpašas svinības. Artūrs​ atgādina, ka pieaugušajiem ir privilēģija pašiem izvēlēties, kā svinēt dzimšanas dienu:

“Apzinos un novērtēju šīs dienas potenciālu savākt vienkopus cilvēkus pēc paša izvēles. Man šķiet, ka rūdītie nesvinētāji ir ieciklējušies uz kaut kādu standartu, ko nevēlas izpildīt un piedzīvot: klāt galdus, uzklausīt tostus, saņemt nevajadzīgas dāvanas. To tiešām var negribēties, ja cilvēks pēc dabas nav centrā spīdētājs.”

Latvijas dzimšanas dienai par godu Artūrs šogad nolēmis sagatavot ilustrētu stāstu par savu vectēvu, Neatkarības kara dalībnieku, galdnieka amata meistaru un uzņēmēju pirmskara Latvijā: “Saņēmos ieskenēt ģimenes bilžu arhīvu, apzinoties, ka daudzi attēli ir ar sabiedrisku vērtību un manā rīcībā visticamāk ir vienīgie eksemplāri.

Tie rāda Latviju, kuras vairs nav un par kuru mūsos joprojām ir daudz nepareizu, dažādu ideoloģisku galējību ietekmētu priekšstatu. Man patīk caur personīgu stāstu mudināt padomāt, iztēloties mūsu kopīgo Latvijas vēsturi.”

Simtgades priekšvakarā Artūrs aicina novērtēt šobrīd pašsaprotamo brīvību, domāt pašiem un izmantot šo iespēju atbildīgi:

“Mūsdienu informācijas vidē tas nav viegls uzdevums, bet ticu, ka Latvijas iedzīvotājiem tas ir pa spēkam. Rudenī ir vēlēšanas un man negribētos sagaidīt valsts jubileju ar parlamentu, kas neizprot un sagroza Latvijas izveidošanās priekšnoteikumus un pastāvēšanas pamatus. Satversme kā savam laikam ļoti moderns pamatlikums rāda, ka tās tēvi ir izpratuši mūsu dažādības vērtību un iekodējuši cieņu pret to likumā. Šobrīd dažiem ir ērti to neredzēt.”

 

Foto: Ģirts Raģelis​
Pierakstīja: Eva Johansone​
LV100​ #dzimsanasdiena

Artūrs Cukurs

Dzimšanas dienas stāsti

Liene Petersone

Liene Petersone

Liene Pētersone “Šogad dzimšanas dienā pēkšņi apjautu, ka man sāk patikt svinēt. Iepriekšējos gados vairāk gribēju klusiņām, tā, lai ātrāk paiet diena. Dzimšanas dienā ar dzīvi analizējošām domām neaizrāvos, jo iekšējā sajūta saka, ka viss ir ļoti labi,” pārdomās...

Līva un Keita

Līva un Keita

Līva un Keita Abas māsiņas dzimušas vienā datumā. Līvai tā ir pirmā, bet Keitai jau sestā dzimšanas diena. Šorīt Keita sirsnīgi atzina, ka priecājas, par mazā māsiņas piedzimušanu viņu ģimenē. Vecākajai māsai ļoti patīk zīmēt, krāsot un pavadīt laiku kopā ar vecākiem....

Liana Ivete Benke

Liana Ivete Benke

Liana Ivete Benke Šogad Liānai dzimšanas dienas ballīte pašai nebija jārīko. Svētku vakarā notika foto izstādes atklāšana viņas darbavietā - jaunajā ISSP Galerijā. Šis gads Liānai iezīmējies īpašs, jo piepildījies sen lolots sapnis organizācijā, kurā viņa strādā:...

Dalies ar stāstiem!

Un kā Tu svini savas dzimšanas dienas?